Internationella Ishockeyförbundet
WM
Frontpage - 2015 WM - Prague, Ostrava - Czech Republic
Poland Division I - Group A
Netherlands Division I - Group B
Iceland Division II - Group A
South Africa Division II - Group B
Turkey Division III
Välj din kanal WM
WM20
2015 IIHF World Junior Championship
Italy Division I - Group A
Hungary Division I - Group B
Estonia Division II - Group A
Spain Division II - Group B
New Zealand Division III
Välj din kanal WM20
WM18
Switzerland - Zug & Lucerne
Hungary Division I - Group A
Slovenia Division I - Group B
Estonia Division II - Group A
Serbia Division II - Group B
Chinese Taipei Division III - Group A
New Zealand Division III - Group B
Välj din kanal WM18
WW
Sweden - Malmo
France Division I - Group A
China Division I - Group B
Great Britain Division II - Group A
Spain Division II - Group B
Hong Kong Division II - Group B Qualification
Qualification Series - Yokohama / JPN
Välj din kanal WW
WW18
USA - Buffalo
France Division I - Group A
Poland Division I - Qualification
Välj din kanal WW18
Deltagande länder
Hem
Spelschema
Nyheter
Statistik
Media
Lag
Allt om VM
Biljetter
en
se
Facebook
Twitter
Biljetter
28.03.2015
12:00
B
1
Malmö Isstadion
SWE
-
JPN
Boka eller läs mer
14:00
B
2
Rosengards Ishall
GER
-
SUI
Boka eller läs mer
16:00
A
3
Malmö Isstadion
USA
-
CAN
Boka eller läs mer
20:00
A
4
Malmo Isstadion
FIN
-
RUS
Boka eller läs mer
29.03.2015
12:00
B
5
Malmö Isstadion
SUI
-
SWE
Boka eller läs mer
14:00
B
6
Rosengards Ishall
JPN
-
GER
Boka eller läs mer
16:00
A
7
Malmö Isstadion
CAN
-
RUS
Boka eller läs mer
20:00
A
8
Malmö Isstadion
USA
-
FIN
Boka eller läs mer
31.03.2015
12:00
A
9
Malmö Isstadion
RUS
-
USA
Boka eller läs mer
14:00
B
10
Rosengards Ishall
SUI
-
JPN
Boka eller läs mer
16:00
A
11
Malmö Isstadion
CAN
-
FIN
Boka eller läs mer
20:00
B
12
Malmö Isstadion
GER
-
SWE
Boka eller läs mer
01.04.2015
16:00
Quarter-final
13
Malmö Isstadion
QF1
Boka eller läs mer
18:00
Nedflyttningsmatcher
14
Rosengards Ishall
B3 vs 4B
Boka eller läs mer
20:00
Quarter-final
15
Malmö Isstadion
QF2
Boka eller läs mer
03.04.2015
12:00
Semi-final
16
Malmö Isstadion
USA
-
RUS
Boka eller läs mer
14:00
Nedflyttningsmatcher
17
Rosengards Ishall
GER
-
JPN
Boka eller läs mer
16:00
Semi-final
18
Malmö Isstadion
CAN
-
FIN
Boka eller läs mer
04.04.2015
12:00
Bronze-medal game
19
Malmö Isstadion
FIN
-
RUS
Boka eller läs mer
14:00
Nedflyttningsmatcher
20
Rosengårds Ishall
B3 vs B4
16:00
Final
21
Malmö Isstadion
USA
-
CAN
Boka eller läs mer